Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

2. Kartı Ekleyince Ortalık Karıştı Yardım Plss

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yaşar domurcukgül Çevrimdışı

yaşar domurcukgül

Mining Onbaşı
Üye
1 aydır tek kartla (rx 580) sorunsuz kazım yapıyodum bugun 2. kartı ekledim (rx 570) 500w fsp powerim bunuda söyliyim sistemi basıp açıyorum 1-2 dakika çalişip reset atiyor suanda ise tek kart çalişiyor diğer kart kazım yapmıyor powerimde 2 adet pci expers 8 pin vardı ikisiyle ekran kartını besledim riserin kutusundan cıkan sata ilede riseri besledim normalde powerden beslemek isterim ama kablo eksik powerimde lütfen cözüm bulurmusunuz ben bulamadım gelirler artmısken bir kartım yatmasın bosuna. bu arada forum sayfası mukemmel cok beğendim. hayırlı olsun honey monkey

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
Merhaba, iyi dilekleriniz için öncelikle teşekkürler. Sisteminizin özelliklerini yazarsanız daha hızlı yardım edebiliriz.

yaşar domurcukgül

Mining Onbaşı
Üye
8 gb ram
PRIME A320M-F anakart
fsp 500w power
r3 3100 islemci
16 gb flash
şuanda 2 kart takılı biri kazıyor diğeri bos dönüyor fanları

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
Öncelikle psu yeterliliği için sizin adınıza basit bir enerji tüketimi hesabı yaptığımda güç kaynağınız sınırın üstünde gözüküyor. (Hiveos'ta düşük watt çekse bile)

Sanıyorum güç kaynağı yetersiz geliyor olabilir mevcut güçten -%10-15 civarı da kendini korumaya aldığını düşünürsek güç kaynağının yetersiz kaldığını düşünüyorum umarım yanılıyorumdur.

Bunun haricinde ise yapmadıysaniz

1.Biosu güncelleyin 2.Bios ayarlarınızı yapın 2.Hiveos'u onarın
Bunları denedikten sonra tekrar sonucu yazarsanız kontrol edebilirim.

55.jpg

yaşar domurcukgül

Mining Onbaşı
Üye
Öncelikle psu yeterliliği için sizin adınıza basit bir enerji tüketimi hesabı yaptığımda güç kaynağınız sınırın üstünde gözüküyor. (Hiveos'ta düşük watt çekse bile)

Sanıyorum güç kaynağı yetersiz geliyor olabilir mevcut güçten -%10-15 civarı da kendini korumaya aldığını düşünürsek güç kaynağının yetersiz kaldığını düşünüyorum umarım yanılıyorumdur.

Ekli dosyayı görüntüle 40

Ekli dosyayı görüntüle 40
dediklerinizi yaptım fark yok 3-4 dakika ikisi kazım yapıyor sonra kapanıyor sistem geri açılınca biri kazıyor yada 2 side kazmıyor 1 ay once felan telegram grubunda sormuştum bu poweri siz 3 karta kadar besler demiştiniz power değişsem çözülürmü sizce. bide rige ekran bağlayıp bakmak istedim açılırken bir şey yazdı kırmızı şekilde türkçeye çevirdim kart silindi falan diyor. ve bide hiveosu güncellemedim ben acaba güncellesemmi ondanmıdır.

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
Hiveos silip tekrar yazdırmayı deneyin. Anakart CMOS sıfırlayın sonra tüm işlemleri tekrar yapın. Riser kablolarını kontrol edin. Eğer hala aynı hatayı veriyorsa psu değiştirin. Fsp yi önermiş olabilirim hatırlamıyorum. Verimliliği düşük kalıyor olabilir.

yaşar domurcukgül

Mining Onbaşı
Üye
Hiveos silip tekrar yazdırmayı deneyin. Anakart CMOS sıfırlayın sonra tüm işlemleri tekrar yapın. Riser kablolarını kontrol edin. Eğer hala aynı hatayı veriyorsa psu değiştirin. Fsp yi önermiş olabilirim hatırlamıyorum. Verimliliği düşük kalıyor olabilir.
1633541034780.png bu hatayı verip kapanıyor

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
Hiveos güncelleyin.

B Çevrimdışı

Bibidibabidibu

Mining Onbaşı
Üye
şimdi kartları tek tek denedim biri kazım yapıyor diğerini takıp çalişmaya baslicakken diit diyor sonra reset atıyor ben kart toz oldu diye içini açıp temizlemiştim acaba bozdummu kartı icinde böyle oyun hamuru gibi bişey var ona dokunmuştum
termal dağılımı bozmuş olabilirsin bilen biri termal padleri görmesi lazım gibime geliyor.

yaşar domurcukgül

Mining Onbaşı
Üye
termal dağılımı bozmuş olabilirsin bilen biri termal padleri görmesi lazım gibime geliyor.
ama normal bilgisayara bağladım zorladım 60 derecelere çıkardım cok iyi çalişiyor ne zaman rige takıp start veriyorum baslicakken diit diyo kapanıyor reset atıyor hiveoustada şey yazıyor phonixminerestart yazıyor

Ekeskin95 Çevrimdışı

Ekeskin95

Mining Onbaşı
Üye
Merhaba.
Sapphire olan kartı tek bağla ve oc ayarlarını silip öyle aç sistemi kazım başlarsa oc ayarları girersin.

Birde - - REF 30 değeri gir karta mh değerlerin yükselir.

yaşar domurcukgül

Mining Onbaşı
Üye
Merhaba.
Sapphire olan kartı tek bağla ve oc ayarlarını silip öyle aç sistemi kazım başlarsa oc ayarları girersin.

Birde - - REF 30 değeri gir karta mh değerlerin yükselir.
oc ayarını düşürdüm çalişti vallaha 27 mhs veriyor ama cok az ya normalde 29.40 dı mod falanda yapmadan. biraz acemiyim ref 30 u nereye giricem tekrar bozulmasın kart.

Ekeskin95 Çevrimdışı

Ekeskin95

Mining Onbaşı
Üye
oc ayarını düşürdüm çalişti vallaha 27 mhs veriyor ama cok az ya normalde 29.40 dı mod falanda yapmadan. biraz acemiyim ref 30 u nereye giricem tekrar bozulmasın kart.
Ben 1 yıla yakın bu ayarda kullanıyorum sorun yaşamadım. Ref 30 ayarı en altta agresif düşük voltajı açmayı unutmayın.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-10-07-09-27-17-669_hiveos.mobile.jpg
    Screenshot_2021-10-07-09-27-17-669_hiveos.mobile.jpg
    195.4 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_2021-10-07-09-27-20-451_hiveos.mobile.jpg
    Screenshot_2021-10-07-09-27-20-451_hiveos.mobile.jpg
    220.9 KB · Görüntüleme: 13

yaşar domurcukgül

Mining Onbaşı
Üye
Ben 1 yıla yakın bu ayarda kullanıyorum sorun yaşamadım. Ref 30 ayarı en altta agresif düşü
en alta elimle sendeki yazıyımı yaziyim ref 30 falan
bide sunu farkettim bu oc ayarlarının cogu bende bosmus sen woltajı falan 850 yazmıssın bende boşmuş bir sorun olmaz demi sendekinin aynısını yazsam

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar