Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

2021'de Güvenli Kripto Madenciliği Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Katılım
27 Eylül 2021
Mesajlar
591
Çözümler
46
Tepkime puanı
293
Puanları
55
Konum
TR
Web sitesi
Bir GPU kart veya ASIC kurarken, madenciler ağırlıklı olarak hız aşırtmaları, enerji tüketimlerini optimize ederek ve karlı bir şekilde madencilik yapmak için doğru madeni paraları ve havuzları seçerek işçi verimliliğini doğru bir şekilde nasıl en üst düzeye çıkaracaklarına odaklanır. Ancak çok önemli ve yine de genellikle gözden kaçan bir ayrıntı - ekipmanlarının güvenliğini sağlamak ve güvence altına almaktır.

Bu makalede, çiftliğinizin yetkisiz erişime karşı nasıl güvende tutulacağının adımlarını paylaşacağız.


Hive OS ile başlayın


Ekipman güvenliği önceden düşünülmelidir. İlk adım, Hive OS ile kişisel bir hesap açmakla başlar.a14c8d_940ddb43f3444411988fd5cb1e41054e~mv2.webp
Hesabınızı onaylamanız gerekeceğinden, aktif ve erişilebilir bir e-posta adresi belirtin. Ardından, kendi Hive OS girişinizi oluşturun.

Parolanızı oluştururken şu yönergeleri izleyin:

 1. Büyük ve küçük harf kullanmaya çalışın.
 2. Parolanın en az bir özel karaktere sahip olması gerekir.
 3. Uzunluk en az 8 karakter olmalıdır.
 4. Diğer hizmetlerden gelen parolaları yeniden kullanmaktan kaçının.
Hive OS ile yeni tanışmaya başlıyorsanız, işinize yarayacaktır.

2FA


Hesabınıza kaydolduktan veya giriş yaptıktan sonra, hesap ayarlarınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

a14c8d_4f438450ea434fe6a0fd6f13cefa7d85~mv2.webp
Hesabınız için ek bir güvenlik katmanı sağlayarak, parolanız ele geçirilmiş olsa bile hesabınıza yalnızca sizin erişmenizi sağlar.

temel güvenlik kurallarını okumanızı öneririz .VPN


Bir ISS, ekipmanınızın İnternet üzerinden hangi kaynaklara eriştiğini görebilir.


a14c8d_66329aadc64c46589947277dd362aedc~mv2.webp2021'de Güvenli Kripto Madenciliği Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey Bir GPU kart veya ASIC kurarken, madenciler ağırlıklı olarak hız aşırtmaları, enerji tüketimlerini optimize ederek ve karlı bir şekilde madencilik yapmak için doğru madeni paraları ve havuzları seçerek işçi verimliliğini doğru bir şekilde nasıl en üst düzeye çıkaracaklarına odaklanır. Ancak çok önemli ve yine de genellikle gözden kaçan bir ayrıntı - ekipmanlarının güvenliğini sağlamak ve güvence altına almaktır. Bu makalede, çiftliğinizin yetkisiz erişime karşı nasıl güvende tutulacağının adımlarını paylaşacağız. Hive OS ile başlayın Ekipman güvenliği önceden düşünülmelidir. İlk adım, Hive OS ile kişisel bir hesap açmakla başlar. Hesabınızı onaylamanız gerekeceğinden, aktif ve erişilebilir bir e-posta adresi belirtin. Ardından, kendi Hive OS girişinizi oluşturun. Parolanızı oluştururken şu yönergeleri izleyin:

 1. Büyük ve küçük harf kullanmaya çalışın.
 2. Parolanın en az bir özel karaktere sahip olması gerekir.
 3. Uzunluk en az 8 karakter olmalıdır.
 4. Diğer hizmetlerden gelen parolaları yeniden kullanmaktan kaçının.
Hive OS ile yeni tanışmaya başlıyorsanız, işinize yarayacaktır. 2FA Hesabınıza kaydolduktan veya giriş yaptıktan sonra, hesap ayarlarınızda iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Hesabınız için ek bir güvenlik katmanı sağlayarak, parolanız ele geçirilmiş olsa bile hesabınıza yalnızca sizin erişmenizi sağlar. temel güvenlik kurallarını okumanızı öneririz . VPN Bir ISS, ekipmanınızın İnternet üzerinden hangi kaynaklara eriştiğini görebilir. VPN, IP adresinizi ve konumunuzu maskeler, çevrimiçi bağlantıları güvence altına alır ve diğer faydaların yanı sıra güvenlik duvarlarını ve coğrafi engellemeyi atlar, ancak olası dezavantajlar olmadan gelmez - VPN daha düşük ağ hızlarına, bağlantı daralmasına, gecikmeye neden olabilir ve böylece eski paylaşımlarınızı artırabilir. Ancak HiveOn, genel %5 sınırının altında kaldığı sürece eski hisselerin %50'sini ödeyerek bunu dikkate alır. Bu , bir VPN bağlantısının nasıl kurulacağını ayrıntılı olarak açıklar. Uzaktan erişim Çalışana SSH, Hive Shell, Shellinabox ve Teleconsole dahil olmak üzere çeşitli yollarla uzaktan erişilebilir.a14c8d_7c0d406085374ca5bed702ca562adccd~mv2.webp
Doğrudan İnternet'e bağlı bir çalışana (yani yönlendirici olmadan - örneğin bir internet sağlayıcısından doğrudan kablo bağlantısı, USB GSM modem, vb.) veya güvenilmeyen büyük bir dahili ağda (örneğin, “Ev ağları” olarak adlandırılır), yalnızca ssh (22 numaralı bağlantı noktası), shellinabox (bağlantı noktası 4200) veya vnc (bağlantı noktası 5900) aracılığıyla erişebilirsiniz. Varsayılan olarak erişim, oturum açma (user) ve parola (1) ile gerçekleştirilir. Sadece bir rakamdan oluşan bir şifrenin tahmin edilmesi çok kolaydır. Bu nedenle varsayılan şifreyi değiştirmeniz önerilir. Bunu yapmak için bir kovan kabuğu açabilir ve şu hive-passwd YourNewPasswordHere komutu girebilirsiniz :

a14c8d_5dfa7229fdfb4c4bba0142840a81f823~mv2.webpYeni bir parola oluştururken de güvenli bir hesap parolası oluştururken de aynı yönergeleri izlemeyi deneyin.

Bağlantı noktası yönlendirme


Bazı durumlarda SSH internete açıktır. Yönlendiricinizdeki bağlantı noktası iletme yoluyla kapatılabilir. Unutulmamalıdır ki bu işlemler sadece statik ip adresi olan bir çalışan üzerinde uygulanabilmektedir. DHCP kullanılıyorsa, bu gerekli değildir.

DoH


HTTPS üzerinden DNS (DoH), DNS verilerinin ele geçirilmesini ve değiştirilmesini önleyerek kullanıcı gizliliğini ve güvenliğini artıran bir protokoldür.a14c8d_cf097c45940d4e01a2002afe989cf6cd~mv2.webpDoH'yi çalışan ayarlarında etkinleştirebilirsiniz.Kimlik avı nasıl önlenir?


Hesabınızı kimlik avına karşı korumanın en iyi yolu, özellikle e-posta veya sosyal medya/mesajlaşma platformları ve kanalları aracılığıyla aldığınız tüm bilgiler hakkında ŞÜPHELİ DAVRANMAK ve düşünmektir.

Şüpheli bir e-posta aldıysanız, güvenli olup olmadığını kontrol etmek için şu ipuçlarını kullanabilirsiniz:

 • Gönderildiği e-posta adresini kontrol edin. Ekibimiz ve resmi yazışmalarımız her zaman “@hiveon.net”/”@hiveos.farm” alan adlarıyla tanınabilir. Ne kadar “resmi” görünürlerse görünsünler, bunlara benzeyen veya görünmeyen diğerlerini göz ardı etmek güvenlidir.
 • E-postadaki herhangi bir bağlantıya tıklamak yerine tüm hareketlerinizi web sitemiz üzerinden onaylamaya çalışın. Nereden geldiğinden emin değilseniz, asla hiçbir bağlantıyı açmayın. Ne kadar meşru görünürlerse görünsünler.
 • Şifrelerinizi başka sitelerde paylaşmayın veya aynı şifreleri kullanmayın. Bir oyuna kaydolmak için olsa bile - birisi şifrenizi çalabilir ve başka bir yerde hesaplarınıza erişmeye çalışabilir.
E-posta filtreleri genellikle sahte mesajları ve dolandırıcılıkları ayırmada makul bir iş çıkarır, ancak yine de e-posta alırken dikkatli olmanız gerekir. Fonları alan kişinin yanlış beyanlarla hareket ettiği durumlarda işlemler geri alınamayacağından, kripto para ödemeleri konusunda özellikle dikkatli olun.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar