Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

30 K Mining Rig Önerisi

S Çevrimdışı

SnowyBerke

Mining Er
Üye
Merhabalar 30 k bütçeye mining rig önerisi istiyorum. Bütçenin biraz yukarısına çıkmam mümkün. Şuan pek fazla bir bilgim yok açıkçası herşeyi 0 almayi düşünüyorum 2 tane rtx 3060 almayı planlıyorum. Sizce ortalama ne kadar amorti ederim. Eth miniğin bitme durumuda var sonucunda ne olur ortamala ne kadar sürede amorti ederim. Son olarak evimde pek yerim yok. Uyunan odada ses durumu nasıl olir?

B Çevrimdışı

Berki

Mining Er
Üye
Takipteyim, tam olarak açacağım konuyu açmış arkadaşımız :)

Sekoman Çevrimdışı

Sekoman

Mining Er
Üye
Selamlar öncelikle bu konuyu incelemenizi öneririm.

B Çevrimdışı

Berki

Mining Er
Üye
Selamlar öncelikle bu konuyu incelemenizi öneririm.

Selamlar, lhrli kart ilanları görüyorum, lhrli RTX3060 kartlar 32MH/S ile kazım yapıyor, ve satan kişiler bu kartlar bir süre sonra lhrsi kırılacak ve çok daha yüksek hızlarla kazacak deniliyor.

Şu an lhrli 3060 alıp kırılmasını beklemek mantıklı mı? Sizin 30k,50k bütçe ile en mantıklı kart öneriniz nedir? Bilgilendirirseniz çok memnun olurum, yeni konu açmak istemediğim için burdan yazdım.

Sekoman Çevrimdışı

Sekoman

Mining Er
Üye
30k bütçe ile alacağınız kartlar da size ortalama 60Mh sağlayacak. Onun yerine 3060 tercih edebilirsiniz. Kırılırsa Mh yükselmiş olur. Kırılmazsa kaybedeceğiniz bir şey yok :) Tabi tercih tamamen sizin.

B Çevrimdışı

Berki

Mining Er
Üye
30k bütçe ile alacağınız kartlar da size ortalama 60Mh sağlayacak. Onun yerine 3060 tercih edebilirsiniz. Kırılırsa Mh yükselmiş olur. Kırılmazsa kaybedeceğiniz bir şey yok :) Tabi tercih tamamen sizin.
Çok teşekkürler, peki bütçeden bağımsız olarak, 4 adet 3070 mi 6 adet 3060 mı önerirsiniz? Genel olarak forumda 3070 tavsiyeleri gördüm ama sizinde fikrinizi almak istedim. Ek olarak, farklı model ikinci el 4 adet 3070 alsam sistemde sorun yaşarmıyım? Örneğin 1 adet msi 3 adet evga 1 adet gigabyte 3070 ile rig kurmak ne kadar doğru olur?

Sekoman Çevrimdışı

Sekoman

Mining Er
Üye
Getiri/Götürü hesabı yapın. Kartların ne kadar getiri sağladığını ve ne kadar elektrik yaptığını hesaplayın. Kararınızı ona göre verin.
whattomine sitesinden hesaplama yapabilirsiniz.
2. sorunuza gelecek olursak Rigin sağlıklı ve sorunsuz çalışması için AMD ya da NVIDIA olarak ayrım yapabilirsiniz.
Tabi her ikisini de barındırmakta mümkün. Ancak kartlar için BIOS ve Modlama bilginizin olması gerekir.
Yazılım konusunda sorununuz yoksa her türlü kartı takabilirsiniz.

necrodede Çevrimdışı

necrodede

Mining Er
Üye
Kazımından kazandığınız miktar TL olarak sürekli değişeceği için net bir amorti süresi hesaplamak mümkün değil. Tahmini olarak 15 ay gibi düşünebilirsiniz. Benim önerim sarı siteden 13,5-14k civarına iki tane rtx 3060ti LHR ile başlamanız. Daha uyguna başka yerden bulabilirseniz öyle de olur tabi. 90-92 mh/s alırsınız şimdilik, lhr'nin kırılımı arttıkça bu sayılar da artar. Getiri olarak da şimdilik aylık 150 dolar yapıyor. TL kuru çok oynak olduğu için oradan hesap yapmayı sevmiyorum.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar