Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

3060Ti 0Fan 20Mh

M Çevrimdışı

muchox

Mining Er
Üye
s.a arkadaşlar öncelikle
gainward 3060ti hynix ram lı bir cihazım var
6 aydır 1485/2400/165 ile 61mh-160w kullanıyordum
suan 1 haftadır kart ne yaptıysam 0 fan ve 20mh oluyor
bi ara miner değiştim 3-4 gun düzgün calıştı şimdi tekrar başladı cihaz garantili
suan 1485/1700/- ile 57mh-155w ile yine hata alıyorum ne yapmam gerekiyor başına gelen varmı

Çözüm
s.a arkadaşlar öncelikle
bi ara miner değiştim 3-4 gun düzgün calıştı şimdi tekrar başladı cihaz garantili
suan 1485/1700/- ile 57mh-155w ile yine hata alıyorum ne yapmam gerekiyor başına gelen varmı
Sorun kartin vramlerinde cikti garanti degisim icin stok bakiyormus garantisi olan arkadaslar garantiye gondermekte iyi eder
I Çevrimdışı

isooo88

Mining Er
Üye
Havalar ısındı padlarde erime yaptıysa sıcaklıktan dolayı verir o hatayı pad , macun bakımı yaptırabilirsin ekstra vantilatör veya fanla soğutma sağlayabilirsin oc ayarlarınıda bu havalarda biraz daha düşürebilirsin.

eyupunlu Çevrimdışı

eyupunlu

Mining Er
Üye
bende aynı hatayı alıyorum palit rtx 3060ti lhr var 5 adet 4 tanesi aynı hatayı veriyo
o.c ayarlarını düşürsem bile aynı başlıyo sonra tekrar düşüyü 20 mhs ve fan 0
hatta o.c yapmadan da denedim yine aynı

M Çevrimdışı

muchox

Mining Er
Üye
Havalar ısındı padlarde erime yaptıysa sıcaklıktan dolayı verir o hatayı pad , macun bakımı yaptırabilirsin ekstra vantilatör veya fanla soğutma sağlayabilirsin oc ayarlarınıda bu havalarda biraz daha düşürebilirsin.
Hocam karti 48mh a kadar dusurdum yine ayni cihazi diştan kontrol ettim padlar saglam duruyor
Birde sunu ekliyeyim sistemde harici fanlarim var fanlari kapatinca sorun daha cok ortaya cikiyor sanirim macun ve pad gerek diye dusunuyorum cihaz garantili omurluk miningte devam edicem sizce acip bakir padmi yapayim yoksa garantiyemi yollim cihazi

I Çevrimdışı

isooo88

Mining Er
Üye
garantiye göndermek daha mantıklı gibi duruyor aşırı ısınıyor donma takılma yapıyor macun ve pad bakımının yapılmasını istiyorum diye yazarsanız garantiden yaparlar.

fatih53618 Çevrimdışı

fatih53618

Mining Er
Üye
Merhaba,

Sorunu çözebildiniz mi acaba , Gigabyte 3060 ti gaming oc pro V3 karta sahibim ve benzer sorun bende de var . Kart default ayarlarda 45 mh ile kazım yaparken , en ufak bir memory oc da hataya düşüyor , kart arızalı diye ithalatçı firmaya garantiden onarımı için gönderdim fakat sonuç değişmedi , kartı pc oyunlarında denedim , oyunlarda bir süre sonra crash hatası alıyorum fakat bu ekran kartı kaynaklı mı tam tespit edemedim .

F Çevrimdışı

firat1903

Mining Er
Üye
Merhaba

gigabyte 3060 ti aorus kartım var yaklaşık 10 gündür fan0 düşük mh hatası alıyorum. Dün akşam termal padleri değiştirdim 12 saat güzel çalıştı fakat bugün yine mh düşmesi yaşıyorum. Bu sorunu çözebilen var mı ?

M Çevrimdışı

muchox

Mining Er
Üye
Merhaba,

Sorunu çözebildiniz mi acaba , Gigabyte 3060 ti gaming oc pro V3 karta sahibim ve benzer sorun bende de var . Kart default ayarlarda 45 mh ile kazım yaparken , en ufak bir memory oc da hataya düşüyor , kart arızalı diye ithalatçı firmaya garantiden onarımı için gönderdim fakat sonuç değişmedi , kartı pc oyunlarında denedim , oyunlarda bir süre sonra crash hatası alıyorum fakat bu ekran kartı kaynaklı mı tam tespit edemedim .
Cihazi 2 gün once garantiye gonderdim sonuc bekliyorum burada tekrar yazarim sonucu occt testi yaptim ve kartin 2 tane vram de hata cikmisti

M Çevrimdışı

muchox

Mining Er
Üye
Merhaba

gigabyte 3060 ti aorus kartım var yaklaşık 10 gündür fan0 düşük mh hatası alıyorum. Dün akşam termal padleri değiştirdim 12 saat güzel çalıştı fakat bugün yine mh düşmesi yaşıyorum. Bu sorunu çözebilen var mı ?
Sorun vramlardan kaynakli cikiyor genlede kronik miş garantiye gonderdim cihazi pad macun degisimi ve occt teslerinde vram hatasi cikiyor diye

M Çevrimdışı

muchox

Mining Er
Üye
s.a arkadaşlar öncelikle
Sorun kartin vramlerinde cikti garanti degisim icin stok bakiyormus garantisi olan arkadaslar garantiye gondermekte iyi eder

Çözüm
M Çevrimdışı

muratd555

Mining Er
Üye
Arkadaşlar bende ki 3060ti de kazımda bazen 20 mh ye düşüyor ama fan yüzde 100 dönmeye devam ediyor sıfırlanmıyor bazen de kendiliğinden düzelip tam 59 mh vermeye devam ediyor. Ara ara rigi restart yapmazsam 20 mh de kazmaya devam ediyor. Acaba bende de ramler mi sorunludur sizce

E Çevrimdışı

energy

Mining Onbaşı
Üye
elimde bu karttan yok ama sanırım internette mgm kriptonun bir videosunda seyretmiştim sıkıntınız büyük ihtimalle lhr açmaya yarayan driverla lhr kilidi açık miner kullanmaktan kaynaklanıyormus buda vramlerde sıkıntıya sebep olmaktaymiş o yüzden araştırma yaparsanız youtube de doğru minerle dogru driverlari kullanabilirsiniz. lhr kart genelde almiyorum en güzeli nvidia kartlardada genelde trex minerdan şaşmamak gerekiyor.

E Çevrimdışı

energy

Mining Onbaşı
Üye
yani şöyle tarif edeyim. lhr açık driverla overlock yaptınız ama yeni minerlar açık siz bakmadınız overlocka yeniden kart stabil çalıştığından daha fazla yüklenmeye başladı ve vram ısıları aşırı yüksek ve uyumsuz. 10 ton yük taşıyan kamyona yanlışlıkla 20 ton yükleyip kamyonun motoruna akslerine herşeyine zarar verme gibi düşünün. mgm kriptocular inşallah kızmaz linklerini veriyorum ama. bilgilenin bence yanlışlıkla kartlarınıza zarar vermeyin.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar