Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

Soru Antmi̇ner L3+ Ve L3++ Karşılaştırması Önerilerinize Açığım

Sorumun cevabını arıyorum
C Çevrimdışı

cryptott

Mining Er
Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle hayırlı forumlar diliyorum herkese. Ben ekran kartı madenciliği yapmaktansa asic cihazlar üzerinden madencilik yapmakta karar kıldım. Çok araştırmalarım sonucunda sıfır olarak ürün kalmadığından dolayı ikinci el almaya karar verdim. Bu kapsamda almayı düşündüğüm cihaz olarak iki seçenek arasında kaldım;

Biri L3+(hesaplama şu şekilde)

1638212290096.png

Diğeri ise L3++ hesaplamalar aşağıdadır;

1638212365040.png

Bu kapsamda ikinci el olarak almayı düşündüğümde sizin öneriniz L3+ mı olur yoksa L3++ mı olur? Alırken nelere dikkat etmek gerekir? Cihazlarda mesela ramlar bazılarında farklı bu ne fark yaratır? Yardımlarınızı rica ederim.

E Çevrimdışı

eany

Mining Er
Üye
iki cihaz arasında hash farkı var
bu da otomatik olarak teorik gelir hesaplamasında görünüyor
asic'ler basit cihazlardır , bileşen sayısı azdır. fan , control board ve asıl işi yapan hashboard'lardan ibarettir.
hash board'larda çiplerde devrelerde paslanma küflenme gibi bir görüntü olmaması lazım
tabii bunu görebilmen için aleti açman lazım , almadan önce buna imkanın olacağını zannetmem
cihaz kapalıyken arayüzü açıp , start verilmesi ile birlikte arayüzdeki değişimlere bakman iyi olur
ne kadar sürede hazuva bağlanıyor , fanlar ne zaman yavaşlıyor gibi
sonrasında da sıcaklıkların dengeli olup olmadığına , board'lar üzerindeki voltajlarda bir farklılık olup olmadığına bakabilirsin
ayrıca arayüzde board'lardaki çiplerin çalışıp çalışmadığını gösteren 000 gibi bir yer var , burada 0'dan başka bir değer görürsen bil ki o board'daki ilgili çip arızalı
bir de ses dinlemen lazım , asic'lerde fanlar ciddi ses üretir , ama bu ses arasında tıkırtı cızırtı veya seni rahatsız eden bir ses olmaması lazım , yüksek ama çok temiz ve dengeli bir ses duyman lazım ki bu da fanlar hakkında bilgi verir

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar