Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

Cuda Error Hatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Y Çevrimdışı

yusiskan

Mining Er
Üye
4 ad RTX 360 Ti LHR kartımdan, Anakart Esonic QS8, 4GB RAm ve HiveOS 211031 sürümü ile nvidia 470.74 sürümünden oluşan rig son 24 saattit düzgün çalışırken bir anda Auto fan Ayar yapamıyor diye reset atmaya başladı. HiveOS u birkaç gün önce kurmuştum. normalde 1 aydır kart sıcaklıkları 50 dereceyi geçmiyordu ve autoFan hedef sıcaklık 48 derece,min fan %35, Max Fan %100 . Auto fan sıcaklık reset limiti 67 derece. miner iki resetten sonra kazıma başlamaz oluyordu. ve sıfır MH ile çalışmaya devam ediyordu. HashRate takipçisi kapalı. Sıcaklık hedef limitini yüksettim ama yine reset attı. Sıcaklık yükseldiği için değil fan ayarı yapılamadı diye reset atıyor. HiveOS 211102 ye ve nvidia sürümünü 495.xx sürüme yükselttim. bu seferde kazım hiç başlamadan CUDA error verip reset atmaya başladı. nvidia sürümünü 470.82.00 a düşürdüm. bu seferde 15-20 dk kazım yapıp CUDA hatası vermeye başladı. OC değerlerini düşürdüm. yine CUDA hatası verdi. bu arada bir kaç kere HiveOS u yeniden başlattım ama düzelmedi. ve son olarak Auto fanı iptal ettim. Şimdi Düzgün çalışıyor gibi. sanırım bir yerde mantık hatası yapıyorum. yada başka bir sorun var. daha önceden 2minersta+LOLminer ile ETH kazıyordum ve Ha bire Geçersiz paylaşım veriyordu. Bende 2Miners+NBminer ile ETh kazımına geçmiştim ve 3-5 gündür sıkıntı yoktu.

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
hiveos'a format attıktan sonra bu ayarları yaptı iseniz hive kütüphanesinde güncellemeye ve geri güncelleme almaya bağlı olarak sorun oluşmuş olabilir. forumda hiveos onarım diye aratın komutları bir girin restart atıp tekrar deneyin stabil sürümde kullanın.

bir diğer sorun kartlar termal darboğaza giriyor olabilir fanları yükseltip overclock düşürün mümkünse fabrika oc'de kullanın bir süre daha sonra yavaş yavaş oc yapın kartlara.

cuda hatası genelde onarım komutlarını uyguladıktan sonra geçiyor bir deneyin.

Y Çevrimdışı

yusiskan

Mining Er
Üye
hiveos'a format attıktan sonra bu ayarları yaptı iseniz hive kütüphanesinde güncellemeye ve geri güncelleme almaya bağlı olarak sorun oluşmuş olabilir. forumda hiveos onarım diye aratın komutları bir girin restart atıp tekrar deneyin stabil sürümde kullanın.

bir diğer sorun kartlar termal darboğaza giriyor olabilir fanları yükseltip overclock düşürün mümkünse fabrika oc'de kullanın bir süre daha sonra yavaş yavaş oc yapın kartlara.

cevap için teşekkürler
stabil sürümde kullanın derken neyi kasdediyor sunuz ? HiveOs son sürüm 211102 yüklü ve nvidia driver listte 470.82.00 stable olarak gözüküyor ve o da yüklü. Auto fanı iptal edince fanı %75 e çektim, rigin bulunduğu oda serin ve 3 kart 40 derecede biri 45 derece

hiveos onarım komutlarınıda hemen uyguluyorum

Y Çevrimdışı

yusiskan

Mining Er
Üye

fabrika OC si için Core Clok ve Mem Cloklar Sıfır yapmak yeterli mi ?

AkGuN Çevrimdışı

AkGuN

Mining Er
Üye
Sorun çözüldüğü için konu kapanmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar