Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

Ekran Kartlarına Daha Fazla İndirim Gelebilir!

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Katılım
27 Eylül 2021
Mesajlar
588
Çözümler
46
Tepkime puanı
293
Puanları
55
Konum
TR
Web sitesi
1.png
Kripto para ve Bitcoin madenciliğini besleyen Advanced Micro Devices (AMD) ve Nvidia gibi şirketlerin, ellerinde kalan envanteri satmak için ekran kartı işlem birimlerine (GPU) daha fazla fiyat indirimi uygulayacağı söyleniyor.

Koronavirüsün bir sonucu olarak, birçok farklı alanda arz sıkıntısı yaşanmış ve kripto para piyasası sınırlı GPU arzını toplu olarak satın almış ve karaborsacılar bunları aşırı fiyatlarla ikinci el olarak satmıştı.

Yerel Tayvan Gazetesine Göre AMD ve Nvidia Eylül Ayında Kripto Para Madenciliğinde Kullanılan Ekran Kartlarında İndirime Gidebilir

Bu durum yeni bir GPU satın almayı olduğundan daha zor ve maliyetli hale getirdi. Ancak Taiwan Economic Daily tarafından 28 Ağustos’ta yayınlanan bir rapora göre, AMD ve Nvidia’nın önümüzdeki ay fiyatlarını önemli ölçüde düşüreceği söyleniyor.

MyDrivers isimli portal ise konuyla ilgili olarak şunları ekledi:

“Ekran kartı üreticileri Eylül ayından itibaren başta NVIDIA ve AMD ürünleri olmak üzere yeni bir fiyat indirimi dalgası başlatacak ve fiyat indirimi öncekinden çok daha güçlü olacak, bu da maliyet baskısını daha iyi hafifletebilir.”
Dünya çapındaki pandeminin bir sonucu olarak, donanımlarını güncellemeye veya değiştirmeye çalışan PC kullanıcıları da dahil olmak üzere çeşitli farklı alanlarda tedarik sıkıntısı yaşandı.

Ancak, şimdi indirimli fiyatla bile, insanların finansal kısıtlamalar nedeniyle GPU satın alma masraflarını artık karşılayamaması mümkün.

Belki de en az bunun kadar önemli olan bir gelişme de, kripto piyasasındaki çöküşün ikincil piyasada kullanılmış ekran kartı arzının artmasına yol açmış olmasıdır.

Ethereum (ETH) madenciliğinin şu anda yaşamakta olduğu geçiş döneminin bir sonucu olarak, bu durumun Eylül ayı boyunca da devam etmesi bekleniyor.

ETH madencilerinin cihazlarının boşa çıkmasının ve ekran kartı fiyatlarının düşeceğine dair söylentilerin kripto para madenciliği sektörünü nasıl etkileyeceği merak ediliyor.
 
Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar