Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

Ergo Coin Için En Iyi 6 Madencilik Havuzu

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Katılım
27 Eylül 2021
Mesajlar
588
Çözümler
46
Tepkime puanı
293
Puanları
55
Konum
TR
Web sitesi

ERG'nin ne olduğunu ve Ergo kripto parası için en iyi 6 madencilik havuzunun ne olduğunu ayrıntılı olarak analiz edeceğiz.

Bu coinin temel özelliklerinden biri ve benzerlerinden öne çıkan özelliği, ASIC'leri özel olarak reddetmesidir. Kazımı yalnızca GPU kullanımı ile sınırlıdır.

Top-6-best-mining-pools-for-Ergo-cover-1.webp


Ergo Coin nedir?​

Bu proje, Blockchain evrenine kararlı adımlarla ve sağlam bir kadansla girdi. Merkezi olmayan finans (DeFi) endüstrisindeki akıllı sözleşmelerle ilgili her şeyi kapsayan temel teknoloji olma iddialı hedefi ile oluşturuldu. Bu platformun ayrıca Ergo olarak bilinen bir kripto para birimi ve ErgoScript adlı kendi programlama dili vardır.
ErgoScript hakkında daha ayrıntılı olarak, bu teknolojinin dayandığı dil budur ve ana rakibi Bitcoin Script ile karşılaştırıldığında önemli farklılıkları vardır. ErgoScript'in geliştiricilerine daha fazla esneklik ve daha fazla işlevsellik sunduğunu, bunun da giderek daha fazla kullanıcının projeye katılması ve projeye katkıda bulunması için davet mektubu olduğunu ve onu daha sağlam hale getirdiğini söyleyerek özetleyebiliriz. Geliştiricinin yetenekleri, Ergo madeni paranın kimin veya ne zaman kullanılabileceğini belirleyecek kadar ileri gider.
Farklılıklarına rağmen, Ergo ayrıca tescilli bir algoritma kullanan İş Kanıtı (PoW) konsensüs yönteminin kullanılması gibi daha popüler teknolojilerle benzerliklere sahiptir . Bu algoritma, Ergo'nun yaratıcılarının dediği şeydir . Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu algoritma ASIC'lerin kullanımıyla çıkarılamaz. Bunun yerine, önerilen optimal 8 GB VRAM olmasına rağmen, en az 4 GB VRAM kapasiteli GPU'lara yöneliktir.
Ergo platformuna entegre olarak, enflasyon yaratmada en etkili faktörlerden biri olan uzun vadeli Bu, bir hesaptaki fonların 4 yıllık bir süre içinde hareket ettirilmemesi durumunda bir saklama ücreti oluşturulmasından ibarettir. Ücret kotası, depolanan belirteçlerin kapladığı bayt sayısına göre belirlenir.

Şimdi biraz kripto madenciliği havuzlarından bahsedelim​

Özetle, kripto para madenciliği, karmaşık matematiksel algoritmaları mümkün olan en kısa sürede çözmeye dayanır. Bu hesaplamaların çözümünü mümkün olan en kısa sürede belirleyebilmek için işlem gücü gerekli olduğundan, madenciler bu işlemi gerçekleştirmek için mutlaka kendi bireysel teçhizatlarına güvenmezler. Bunun yerine, sonuçları kolaylaştırmak için madencilik havuzları adı verilen topluluklar veya gruplar oluştururlar.
Bir maden havuzunun katılımcıları, bir sunucu aracılığıyla “işleme suyunu” sunar. Buradaki fikir, oldukça karmaşık bir matematiksel denklemin çözümü yoluyla bir sonraki blok veya işlemin geçerli karmasını elde etmektir. En zamanında çözümü sunan havuzun üyeleri kripto para ile ödüllendirilecek.
GPU Ergo madeni para madenciliği teçhizatı

Havuzun kazandığı kripto para birimindeki ödül, katılımcılar arasında dağıtılır. Ancak, hepsi aynı parayı kazanmaz: Her üyenin kazanacağı yüzde, katkıda bulunulan güç miktarına göre belirlenir. Mantıklı olarak, iyi bir madencilik teçhizatınız varsa, kaynaklarda önemli ölçüde daha büyük bir katkı kotasına ve dolayısıyla daha yüksek karlara sahip olabilirsiniz.
Kazançların geri çekilmesi söz konusu olduğunda, bazı kısıtlamalar vardır. Her havuz, çekilebilecek minimum kripto para birimini ve bunun için tahsil edilecek komisyon yüzdesini belirleyecektir. Çoğu durumda, havuzlar sunucu ve altyapı maliyetlerini karşılamak için bu ücreti alır.

Kazançlar nasıl dağıtılır?​

Madencilik döngüsünü sonlandıran mantıklı adım, elbette, zorlu madencilik çalışmalarınızdan elde edilen fonları geri çekmektir. Bu, gerçekleştirilmesi son derece kolay bir işlemdir. En popüler madencilik havuzları, para çekme kuralları oluşturmuştur. Aşağıda, kripto para madenciliği havuzlarındaki en yaygın para çekme mekaniklerini detaylandırıyoruz:

PPS (Hisse Başına Ödeme)​

Ödülün faydası, havuz üyesinin katkıda bulunduğu güç miktarından doğrudan etkilenir ve bunun için platformun küresel gücünün miktarı dikkate alınır. Bu ölçümle havuz, daha doğru bir tahmin için genel bir ölçüm elde eder. Bu hesaplamanın yanı sıra elde edilebilecek maksimum günlük kazanç tutarı da dikkate alınır.
Bu yöntem, işlemler için ödül sunmaz. Bunun yerine, blok olup olmadığına bakılmaksızın havuz üyelerini riskten bağımsız olarak sabit bir miktarla ödüllendirir. Genel olarak daha fazla istikrar ve güvenilirlik sunar, ancak buna oldukça yüksek havuz komisyon ücretleri de eşlik eder.

PPLNS (Son N Hisse Başına Ödeme)​

Havuz üyeleri, sistem tarafından önceden tanımlanan ve çoğunlukla yeni bir bloğun oluşturulmasıyla biten bir zaman aralığında eylemleri için ödüllendirilir. Diğer yöntemlerden en büyük farkı, bu önceden belirlenmiş sürenin dışında yapılan işlemlerin hiçbir şekilde ödüllendirilmemesidir.
Sistemin ödüllendirilecek zaman dilimlerini atamasının iki yolu vardır: Seçici olarak bir zaman periyodu belirleyerek veya havuz üyeleri tarafından gerçekleştirilen X sayıda eylemden sonra.
Bu yöntemde bir şans faktörü var, belki de bu yüzden “şans payı hissesi” olarak da adlandırılıyor. Ödeme alabilmek için havuzun bir blok bulması gerekiyor. Belirlenen süre içinde önemli sayıda eylem gerçekleştirdikleri sürece, madencilerin PPS'den daha fazla fayda sağlaması mümkündür. Hem havuz komisyonları hem de ödüller üyeler arasında eşit olarak dağıtılır.

BES+​

Bu şema, PPS ve PPLNS'nin bir karışımıdır. Bu yöntem, karları havuz üyeleri arasında eşit olarak dağıtırken, aynı şekilde havuz ücretlerinin bedeli de katılımcıların belirli bir süre içinde yaptıkları hareket sayısına göre belirlenmektedir.

PROP​

Bu, var olan en kolay ödeme planıdır. Bunun için, havuzun bloğa girdiği andan bir sonrakinin göründüğü zamana kadar turlar tanımlanır. Bu tur boyunca gerçekleştirilen tüm eylemler platform tarafından ödüllendirilecektir.
Her üyeye yapılacak ödemeler, havuzdaki tüm grup tarafından gerçekleştirilen toplam eylem sayısına kıyasla kişinin gerçekleştirdiği bireysel eylem sayısına bağlı olacaktır.

Ergo coin için en iyi madencilik havuzları​

1 – Nanopool​

Nanopool Ergo madencilik havuzu

Bu ilk 6 sayımına, şu anda en fazla blok oluşturma gücüne katkıda bulunan madencilik havuzlarından biri olan Nanopool ile başlayacağız. Tüm ağ boyunca gerçekleştirilen tüm işlemlerin %40'ından fazlasını temsil eden 7 TH/s'yi aşan bir güce sahiptir. Nanopool bir PPLNS ödeme sistemine sahiptir ve gereklilik olarak minimum 1 ERG ile para çekme işlemleri için %1 komisyon alır.

2 – HeroMiners​

HeroMiners Ergo madencilik havuzu

Bir havuzun veya platformun ağa sağladığı gücün değeri veya yüzdesi, en fazla sayıda madencinin nerede olduğunu ve buna karşılık hangisinin piyasadaki en iyi kâr olanaklarını sunduğunu bilmede belirleyici bir faktördür. Ancak, bir havuzda ne kadar çok üye olursa, o kadar fazla rekabetiniz olur ve bu da kazancınıza zarar verebilir.
Herominers, yaklaşık 3.4 TH / s ile ağa güç katkısında ikinci en büyük madencilik havuzudur. Üyeleri dünya çapında dağınık, ancak özellikle Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya ve Türkiye'de yerleşiktir. Bu madencilik havuzu, %0,9 para çekme komisyon oranı ve para çekme gereksinimleri olarak minimum 0,5 ERG ile bir PROP madencilik planı sunar.

3 – 666pool​

666pool Ergo madencilik havuzu

Bugün en güvenilir madencilik havuzu olmayabilir. Bu, Çin'de kurulmuş olmasına veya muhtemelen son zamanlardaki hareketsizlik oranlarına bağlanıyor. Ancak madencilik açısından Ergo, terk edilmiş gibi görünen bir platform olmasına rağmen bu alanda en çok öne çıkan havuzlardan biridir. Bu havuzun iki tazminat planı vardır: Her ikisi de %1 komisyon oranı ve minimum 0,5 ERG çekme ile PPLNS ve PPS kullanırlar.

4 – Flypool (Bitfly)​

Flypool Ergo madencilik havuzu

Bu Ergo madencilik havuzu , Amerika Birleşik Devletleri, Asya ve Avrupa'da sunucuları bulunan, dünyanın en önde gelen Ethereum madencilik havuzlarından biri olan tarafından yönetilmektedir . Özellikleri içinde, çalışmamızın faydalarını en üst düzeye çıkarmak için hash oranımızı görselleştirmemize ve ücret ödeme potansiyelimizi yönetmemize olanak tanıyan bir gösterge panosuna sahibiz. %1 para çekme komisyonu ve minimum 1 ERG para çekme şartı olan bir PPLNS ödeme planına sahiptir.

5 – 2Miners​

2Miners Ergo madencilik havuzu

İnternetteki en önemli kripto para madenciliği havuzlarından birinin geri sayımımızın 5 numaralı pozisyonuna gelmesi garip görünebilir. Bunun nedeni, 2Miners'ın Ergo madenciliğinde ortalama 1.3 TH/s güce sahip olmasıdır. Gösterge paneli oldukça anlayışlı ve kullanıcı deneyimi açısından en iyilerinden biri: Kullanıcının hesabını yönetmek için sonsuz seçeneği var. Ödül planı olarak PPLNS'yi kullanırlar ve bunu yapmak için minimum 1 ERG olmak üzere %1 para çekme ücretine sahiptirler.

6 – WoolyPooly​

WoolyPooly Ergo madencilik havuzu

Yükselen bir yıldız. Piyasadaki en yüksek hash oranına sahip olmamasına rağmen kullanıcıları tarafından çok iyi karşılandı. PPLNS ödeme oranını, para çekme için %1 komisyonu ve gereklilik olarak minimum 1 ERG'yi kullanırlar.

Ergo coin için en iyi 6 madencilik havuzu konusu hakkında son sözler​

Listelenen seçenekler arasında hangi Ergo madencilik havuzlarının en iyisi olduğunu bilmek istiyorsanız, cevabımız Nanopool ve Herominers. de doğrulayabiliriz . Elbette bu ikisinin dışında, kripto para madenciliğinde yılların tecrübesine sahip Flypool ve 2Miners gibi birkaç seçenek daha var. Aynı şekilde, WoolyPooly gibi ağda büyük bir güç ile ortaya çıkan diğerler havuzlar.
Bir ağın ne kadar iyi olduğunu belirlemek için en iyi parametrelerden biri, güç girişi miktarıdır. Bu, istikrarlı kar seviyelerini korumamıza yardımcı olacaktır. Öte yandan, kripto para madenciliğinin yüksek enerji maliyeti talihsiz bir durumdur, ancak belki zamanla bu yöntemler çevremiz için daha uygun olan diğer yöntemlere dönüşecektir.
 
Son düzenleme:

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar