Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

Gen 1 Gen 2 Ve Gen 3 Arasındaki Fark Nedir?

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi

PCIe GEN 1, PCIe GEN 2 ve PCIe GEN 3 arasındaki fark nedir?

Birçok madencilik işletim sisteminin GPU'larınızı BIOS'ta PCIe GEN 2'ye ayarlamanızı önerdiğini görebilirsiniz. peki neden tam olarak 2 diye sormuş olabilirsiniz.

PCIe GEN ayarı, doğrudan veri aktarım hızına ve bant genişliğine bağlıdır. kripto madencileri, riser'ları bağlamak için genellikle anakart üzerindeki X1 yuvalarını kullanır ve X1'in farklı PCIe ayarları için özel özellikleri olduğundan, bu ayarlar GPU'larınızın hash hızını ve performansını da etkileyebilir.

X1 yuvasının GEN 1'deki maksimum hızı 250 MB/sn'dir ve bu, ETH için şu anda 4 GB'ın üzerinde olan DAG dosya boyutunun düzgün okuma ve yazma hızının yeterince büyük olmadığı anlamına gelir. Sonuç olarak, PCIe GEN 1 için düşen hash oranı yüzünden PCIe GEN 2'nin kullanılması gerekiyordu.

X1 yuvasının GEN 2 üzerindeki maksimum hızı, ETH madenciliği için daha uygun olan 500 MB/sn bant genişliğidir.

O zaman, PCIe slot desteği daha yaygın hale gelene ve yalnızca Ryzen anakartına özel olmayana kadar şu anda gereksiz olan PCIe GEN 3 ve GEN 4'e de sahipsiniz. Bu olduğunda, daha yüksek GEN ayarlarıyla 1 GB/s ile 2 GB/s arasında kullanmak mümkün olacaktır.

Şimdiden PCIe GEN 3'e geçerseniz, X1 yuvasına X1 yuvasının çalışması için ihtiyaç duyduğundan daha fazla bant genişliği sağlar ve sistem desteklemez yada GPU'ları görmez. (mevcut işletim sistemi tarafından görülemeyebilir) Bu noktada stabilizasyon için GEN 2 de kalmaya devam ediyoruz.

Aşağıda ki tablodan slotların alabileceği veri hızlarını görebilirsiniz.

1646982780327.png

T Çevrimdışı

Teris

Mining Er
Üye
MSI b450 gaming plus anakarta 12 adet GPU taktım çoğaltıcı ile. Bu tamamen işlemcinin GPU line sayısına bağlı. GEN1 seçili.

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
MSI b450 gaming plus anakarta 12 adet GPU taktım çoğaltıcı ile. Bu tamamen işlemcinin GPU line sayısına bağlı. GEN1 seçili.
gen 2 de çalıştıramazsınız zaten çoğaltıcı ile. burada ki yönergeler çoklayıcıları kapsamıyor.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar