Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

İnternete Bağlanılamıyor Veya Antminer'ın Ip'sini Bulamıyor

D Çevrimdışı

dgwee

Mining Er
Üye
Katılım
4 Ağustos 2022
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Şehir
BİLECİK
1. İnternete veya bir ağa bağlanın.
Madenciyi alternatif bir ağa koyun. Çalışırsa, ağın kendisinde bir sorun olabilir. Hizmetlerinin düzgün çalıştığını doğrulamak için lütfen İnternet sağlayıcınıza başvurun.
Ağ iyiyse, modem veya yönlendirici düzgün çalışmıyor olabilir. Modem veya yönlendirici üzerindeki ışıklara bakarak yönlendiricinin gücünü (muhtemelen gevşek bir elektrik fişi), kablo bağlantısını, internet sinyalini ve LAN bağlantı noktasını kontrol edin.
Veya Ethernet kablosu düzgün takılmamıştır veya arızalıdır. Ethernet kablosunu test etmeniz gerekiyor.
2. Yönlendirici veya geçiş ayarları.
Yönlendiricinizi kontrol edin veya herhangi bir ağ yapılandırmasının devre dışı bırakılıp bırakılmadığını görmek için geçiş yapın.
Emin değilseniz, ağ yapılandırmasını düzeltmek için lütfen profesyonel bir ağ mühendisine danışın.
Yönlendirici ayarları sayfasında oturum açmayı deneyin ve madencinizin tespit edilip edilemeyeceğini görmek için "Bağlı Cihazlar" listesinde görüntülenen IP adresini kontrol edin.
Değilse, yönlendiriciyi sıfırlayabilir veya bir donanım yazılımı güncellemesi olup olmadığını görmek için yönlendirici üreticisinin web sitesini kontrol edebilirsiniz.
Yönlendirici üreticinize, yönlendiricinize kaç cihaz bağlayabileceğinizi sorun. Bazı yönlendiricilerin bağlı cihaz sayısında bir sınırı vardır, bu da madencinizin çevrimiçi olamamasının nedeni olabilir.
3. Madencinin ağ yapılandırması IP adresiyle çakışıyor.
Yalnızca DHCP sunucularına izin verilir. Ağınızda DHCP'nin etkin olduğundan emin olun, devre dışı olduğunu düşünüyorsanız etkinleştirin. Madenciniz statik bir IP adresiyle ayarlanmışsa, lütfen bunu dikkate almayın.
Ağınız statik olduğunda, bağlama için MAC adresleri kullanılabilir. Madencilerimiz statik ağlara bağlanamaz, bu nedenle ağınızda etkinleştirirseniz lütfen MAC bağlamayı devre dışı bırakın.
Ağ sağlayıcınızın havuz bağlantı noktasını yanlışlıkla devre dışı bırakıp bırakmadığını kontrol edin. Madencilik havuzu URL'siyle veya madencilik havuzu sunucusunun kararsızlığıyla ilgili bir sorun da olabilir. Bu durumda madenci ağa bağlı olabilir ancak madencilik havuzunda olmayabilir. Çekirdek günlükleri bu sorunu gösterecektir.
4. Madenciyi yeniden başlatın.
Madenci tam olarak başlatılmadı veya doğru şekilde başlatılmadı. Tıpkı bir PC gibi, bir işletim sisteminin düzgün bir şekilde önyüklenmesi ve çalışması için tamamlaması gereken bir dizi program ve görev vardır.
Madenciyi birkaç kez yeniden başlatmayı deneyin ve her seferinde sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
Bilgisayarınız, madencinizle aynı ağa bağlı olmalıdır. Madenciyi her yeniden başlattığınızda (veya IP ile rapor ettiğinizde), IP adresiniz değişebilir.
5. Kontrol kartını geri yükleyin veya fabrika ayarlarını geri yükleyin.
Önce madenciyi sıfırlayın, fabrika ayarlarına geri dönmek yardımcı olmazsa, kontrol panosu arızalı olabilir.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar