Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

Mi̇ni̇nge Başlanırmı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
sskarus38 Çevrimdışı

sskarus38

Mining Er
Üye
Öncelikle Selamun Aleyküm.
Herkese hayırlı günler diliyorum, bu sıralar aklımda takılı kalan bu mining sistemine başlamayı düşünüyorum fakat burda belki aylardır yıllardır bu işi yapan var tavsiyelerinizi almak istiyorum. Şuan aklımda 6 Adet 3060ti Alıp ethereum kazmak var sizce nasıl bir yol izlemeliyim ne gibi bi durumda ilerlemeliyim bilgilerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
aleyküm selam hoşgeldin :)

öncelikle bütçeni belirtir misin ? ayrıca bu işi devamlı mı yapacaksın? biraz daha net bilgiler verirsen forum üyelerimiz sana yardımcı olacaktır. Keyifli forumlar.

sskarus38 Çevrimdışı

sskarus38

Mining Er
Üye
Hoş buldum teşekkür ederim. Bütçem 80bin civarı devamlı olarak yapmayı düşünüyorum.

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
Hoş buldum teşekkür ederim. Bütçem 80bin civarı devamlı olarak yapmayı düşünüyorum.
rtx 3090 'lı sistem dizebilirsin
anakart biostar btc 360 ( uzun süre götürür slotları fazla )

sskarus38 Çevrimdışı

sskarus38

Mining Er
Üye
rtx 3090 'lı sistem dizebilirsin
anakart biostar btc 360 ( uzun süre götürür slotları fazla )
Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama hocam şöyle bir durum söz konusu. Şuan 3090 Ekran kartının tane fiyatı 40bin TL 2 Adet 80Bin Tl ediyor 2 Adet 3090 Aldığımda (whattomine) üzerinden baktığımda 2 Adet 3090 228MH Kazım Yapıyor (Ethereum kazarsam) ve Bugün ki kura göre Elektrik Dahil 19 Dolar Civarı Günlük Bırakıyor Ama 3090 Yerine Tane Fiyatı Bugün 12Bin TL olan 3060Ti'dan 6 Adet Aldığımda 72Bin TL Yapıyor ve Bu 6 Adet 3060Ti' yine aynı site üzerinden kontrol ettiğimde 348.60MH Kazım yapıyor ve yine (Ethereum Kazarsam) Bana Elektrik Dahil 29 Dolar Civarı Bırakıyor Günlük. Bu yüzden dolayı ben 80Bin tlye 2 adet 3090 Almaktansa 72 Bin Tl'ye 6 Adet 3060ti Alıp Ethereum kazmayı düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama hocam şöyle bir durum söz konusu. Şuan 3090 Ekran kartının tane fiyatı 40bin TL 2 Adet 80Bin Tl ediyor 2 Adet 3090 Aldığımda (whattomine) üzerinden baktığımda 2 Adet 3090 228MH Kazım Yapıyor (Ethereum kazarsam) ve Bugün ki kura göre Elektrik Dahil 19 Dolar Civarı Günlük Bırakıyor Ama 3090 Yerine Tane Fiyatı Bugün 12Bin TL olan 3060Ti'dan 6 Adet Aldığımda 72Bin TL Yapıyor ve Bu 6 Adet 3060Ti' yine aynı site üzerinden kontrol ettiğimde 348.60MH Kazım yapıyor ve yine (Ethereum Kazarsam) Bana Elektrik Dahil 29 Dolar Civarı Bırakıyor Günlük. Bu yüzden dolayı ben 80Bin tlye 2 adet 3090 Almaktansa 72 Bin Tl'ye 6 Adet 3060ti Alıp Ethereum kazmayı düşünüyorum. Yanlışım varsa düzeltirseniz sevinirim.
Güzel hesap yapmışsınız fakat hata şurda amazon avrupa'dan satın alacaksınız 3090'ları ;)

stok takip botumuzu takip edip kart kovalayabilirsiniz.

sskarus38 Çevrimdışı

sskarus38

Mining Er
Üye
Anladım hocam Amazon üzerinden hiç düşünmemiştim araştıracağım fakat bir sorum daha olucak Amazon üzerinden aldığımız ekran kartları faturalı ve ülkemizde yasal olarak geçiyor değil mi her hangi bi problem olur mu?

S Çevrimdışı

serkanbaba1234

Mining Çavuş
Üye
Anladım hocam Amazon üzerinden hiç düşünmemiştim araştıracağım fakat bir sorum daha olucak Amazon üzerinden aldığımız ekran kartları faturalı ve ülkemizde yasal olarak geçiyor değil mi her hangi bi problem olur mu?
sence türkiyeye yurt dışından gelen kartlar nasıl geliyor tabiki amazonla :)

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
evet , amazon avrupa komple 2 yıl garantili ve gümrük vergilerini ödenmiş bir şekilde eline geçiyor. 0 sorun :) türkiye'den kart alınmaz artık.

sskarus38 Çevrimdışı

sskarus38

Mining Er
Üye
evet , amazon avrupa komple 2 yıl garantili ve gümrük vergilerini ödenmiş bir şekilde eline geçiyor. 0 sorun :) türkiye'den kart alınmaz artık.
Anladım hocam amazon dan araştıracağım ama arada 2 3 bin oynuyorsa şuan ki baktıklarıma göre pek fiyat farkı yok yine 3060ti deneyeceğim ama 3060ti uyguna amaazondan bulursam benim için biraz daha uygun olmuş olur.

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
Anladım hocam amazon dan araştıracağım ama arada 2 3 bin oynuyorsa şuan ki baktıklarıma göre pek fiyat farkı yok yine 3060ti deneyeceğim ama 3060ti uyguna amaazondan bulursam benim için biraz daha uygun olmuş olur.
20 bine 3090 düşüyor amazonda :) tr'de ise 40 bin dolayısı ile 20 bin tl oynuyor kart başı diğerlerine ise bakmanız lazım

sskarus38 Çevrimdışı

sskarus38

Mining Er
Üye
20 bine 3090 düşüyor amazonda :) tr'de ise 40 bin dolayısı ile 20 bin tl oynuyor kart başı diğerlerine ise bakmanız lazım
Doğrudur hocam o fiyatlara düşerse kesinlikle 3090 Tercih edeceğim zaten şuanda takipteyim bu süreci bakalım hakkımızda hayırlısı olur inşallah

S Çevrimdışı

serkanbaba1234

Mining Çavuş
Üye
Doğrudur hocam o fiyatlara düşerse kesinlikle 3090 Tercih edeceğim zaten şuanda takipteyim bu süreci bakalım hakkımızda hayırlısı olur inşallah
türkiyede fiyatlar düşmez merak etme :) ama dünyada 3-4 sene sonra mining için ekran kartları üretilirse o zaman madenciler iyi bi rahatlar

S Çevrimdışı

serkanbaba1234

Mining Çavuş
Üye
bize babamın arkadaşı kurdu 80 bin tl ye 2 tane 3090 kazıkladı gitti aklımız olsa o paraya çok daha iyi sistem kendimiz kurardık :(

sskarus38 Çevrimdışı

sskarus38

Mining Er
Üye
türkiyede fiyatlar düşmez merak etme :) ama dünyada 3-4 sene sonra mining için ekran kartları üretilirse o zaman madenciler iyi bi rahatlar
Türkiye den bahsetmedim hocam zaten, malum bizim ülkemizde yükselip düşen hiç bir şey yok. Bende amazondan o fiyatlarda düşerse anlamında dedim ?

sskarus38 Çevrimdışı

sskarus38

Mining Er
Üye
bize babamın arkadaşı kurdu 80 bin tl ye 2 tane 3090 kazıkladı gitti aklımız olsa o paraya çok daha iyi sistem kendimiz kurardık :(
80bine 2 tane 3090 Mantıklı değil hocam şahsi fikrime göre ama sağlık olsun İmkanın varsa kartlarını sat farklı bir sistem dene.

gtavcmcd Çevrimdışı

gtavcmcd

Mining Er
Üye
Etherium v2 ye geçiş başladı yakında etherium pek kâr bırakmayacak kadar zorlaşacağını veya etherium madenciliğinin biteceğini söyleyen çok fakat ergo gibi diğer kripto paralar kaçılabileceğim için bence henüz hiç geç değil

S Çevrimdışı

serkanbaba1234

Mining Çavuş
Üye
Etherium v2 ye geçiş başladı yakında etherium pek kâr bırakmayacak kadar zorlaşacağını veya etherium madenciliğinin biteceğini söyleyen çok fakat ergo gibi diğer kripto paralar kaçılabileceğim için bence henüz hiç geç değil
o coinlerin fiyatı 10x gitse ergo raven millet şuan ethereumu bırakır ergo raven kasar :) şuan fiyatları düşük diye az kazandırıyor raven madencileri halvingi bekliyo şuan kazıp 2022 yi bekliyolar 1 dolar hedefleri varmış

gtavcmcd Çevrimdışı

gtavcmcd

Mining Er
Üye
o coinlerin fiyatı 10x gitse ergo raven millet şuan ethereumu bırakır ergo raven kasar :) şuan fiyatları düşük diye az kazandırıyor raven madencileri halvingi bekliyo şuan kazıp 2022 yi bekliyolar 1 dolar hedefleri varmış
Raven 18 decimal Li kodlanmış 1 dolası görmesi çok zor gerçi 0.17$ olması bile bir mucize fakat ergodan umutluyum

S Çevrimdışı

serkanbaba1234

Mining Çavuş
Üye
Raven 18 decimal Li kodlanmış 1 dolası görmesi çok zor gerçi 0.17$ olması bile bir mucize fakat ergodan umutluyum
ergo çok saglam defi projesi defi dalgasında artması lazım artarsa uçar diye düşünüyorum ergo'nun bence yapması gereken hamle polkadot gibi ekosistem oluşturup uygulama ve coin çıkarması lağzım yoksa aynı yerde sayar ama polkadot gibi ekosistem çıkarıp coinler çıkarırsa altına zaten hergün madenciler kazıyor devamlı bir hacimi hodlcı tayfası var çok iyi yerlere gelebilir bu hamleyi yaparsa

sskarus38 Çevrimdışı

sskarus38

Mining Er
Üye
Anladığım kadarıyla ethereum v2 güncellemesi gelse bile illaki kazandıracak alt coinler olur doğrumu?

madenci Çevrimdışı

madenci

Mining Er
Üye
Başlanır. 3090 tavsiye ederim başlangıç için Amazon üzerinden takip edebilirsin.

Demondimeth Çevrimdışı

Demondimeth

Mining Er
Üye
Web sitesi
Başlanır mı başlamalı mıyım derken treni kaçırmamak lazım hocam. :) Zaten ETH 2.0 güncellemesi Haziran 2022'ye ertelendi ve yine yetişmeme durumundan da bahsettiler...

S Çevrimdışı

serkanbaba1234

Mining Çavuş
Üye
Yakında sistem ve fotoğrafları ile buradayım inşallah :)
elin ingilizi amerikanı sömürür her ay çuvalla para kaldırıyor azda biz Türkler yiyelim demi şu parayı ve Türkiyeyi dünyada madencilik sırasına koyarsak ufacık nokta gibi birşey olarak düşünebiliriz

AkGuN Çevrimdışı

AkGuN

Mining Er
Üye
Sorun çözüldüğü için konu kapanmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar