Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

Nvidia Hacklendi!

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Katılım
27 Eylül 2021
Mesajlar
591
Çözümler
46
Tepkime puanı
293
Puanları
55
Konum
TR
Web sitesi
07ktajRVU7bQkiv42wHvXOZ-1.fit_lim.size_1600x900.v1646139981.jpg

arkasındaki aktörün , çalışan kimlik bilgilerini ve özel bilgileri internete sızdırdığını doğruladı. Şirket, , ve yaptığı açıklamada , 23 Şubat'ta ihlalin farkına vardığını ve "işinde veya müşterilerimize hizmet verme yeteneğimizde herhangi bir kesinti öngörmediğini" söyledi. olay."

Hacking grubu Lapsus$ saldırının sorumluluğunu üstlendi ve Nvidia'nın daha fazla veri sızdırılmasını istemiyorsa sürücülerini açık kaynaklı hale getirmesini talep etti. Nvidia, bu talepleri kabul etmiş değil; şirket, güvenliğinde iyileştirmeler yaptığını, kolluk kuvvetlerini bilgilendirdiğini ve saldırıya yanıt vermek için siber güvenlik uzmanlarıyla birlikte çalıştığını söylüyor.

"NVIDIA'NIN GPU SÜRÜCÜLERİNİ TAMAMEN AÇIK KAYNAK KULLANMA (VE BİR FOSS LİSANSI ALTINDA DAĞITMA) TAAHHÜDÜNDE BULUNMASINI İSTİYORUZ"
Lapsus$, Nvidia'dan yaklaşık 1 terabayt veriye sahip olduğunu iddia ediyor . The Verge tarafından görülen bir mesajda bilgisayar korsanları, yalnızca donanım klasörünün 250 GB olduğunu ve de dahil olmak üzere “tüm yeni Nvidia GPU'lar” hakkında bilgi içerdiğini söylüyor . LHR için gereken sınırlamaları kaldırmaması halinde dosyaları sızdırmakla tehdit etti . Lapsus$ bugün taleplerini güncelleyerek Nvidia'nın GPU sürücülerini kalıcı olarak tamamen açık kaynaklı hale getirmesi şartını da ekleyerek şirketin karar vermek için Cuma gününe kadar vakti olduğunu söyledi.

image.png


Hacker grubundan taleplerini Nvidia'ya güncelleyen bir mesaj.
bağlantılı olabileceği yönünde spekülasyonlar yapıldı . Ancak Nvidia, bunlardan herhangi birinin doğru olduğuna dair bir kanıt olmadığını söylüyor.

Dark web istihbarat firması Darktrace'de Tehdit Analizi Başkanı Toby Lewis, The Verge'e, sözde bilgisayar korsanlığı grubunun "önceki hedeflerinin ve önceki fidye notlarında İspanyolca ve Portekizce'nin neredeyse yerli olarak kullanılmasının [bunun] Güney Amerika dışında faaliyet gösterdiğini gösterdiğini" söyledi. Ayrıca grubun "son derece gizli" olduğunu ve Nvidia'ya yönelik saldırısının, Rus hükümetiyle bağlantıları tarafından motive edilmekten ziyade, olup biten her şeyin neden olduğu kafa karışıklığından yararlanıyor gibi göründüğünü söyledi.
 
Mekatronikçi Çevrimdışı

Mekatronikçi

Mining Onbaşı
Üye
Katılım
11 Ekim 2021
Mesajlar
87
Çözümler
3
Tepkime puanı
54
Puanları
18
Konum
İstanbul
Merhaba,

nvidiada adamları geri haklenmiş :))

 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Benzer konular

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar