Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

Sistemim Sürekli Kendini Reboot Ediyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
F Çevrimdışı

fatic

Mining Er
Üye
Merhaba arkadaşlar, sistemimde sürekli reboot sorunu yaşıyorum. Ravencoin madenciği yapıyorum. Toplamda 10 kartım var, 3070 - 3060 ti ve 3060 lardan oluşan hepsi LHR. Denemediğim şey kalmadı, oc ayarları, riser değişimi.. Artık sorunu anlamak için rigimi ikiye böldüm. Şu an iki ayrı odada çalışıyorlar. Eskiden her saatte bir reboot ediyordu şu an azaldı fakat hala günde 1-2 defa reboot ediyor sistem kendini.

Önemli bir detay daha, en son bu sabah 07:01 de her iki rig de aynı anda reboot etmiş. Riglerin ayrı odalarda olduğunu düşünürsek, sorun elektrik ya da internet kaynaklı olabilir diye düşündürdü bu beni. Ayrıca sonradan olan bir şey değil, rigimi kurduğum günden beri bu sorun var, hiç stabil çalışmadı. Yaklaşık 2 haftadır.

Bu sorunu yaşayan oldu mu daha önce hiç? Sebebi ne olabilir? Yardıma ihtiyacım var

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
1.Güç kaynağı yeterliliği
2.Modemin yazılımını kontrol etmek Modem güvenlik duvarının kapatılması ve cihazlara sabit ip verilmesi tek tek.
3.Ethernet kablosunu kontrol etmek
4.Kullandığınız ara kablo varsa kalitesinden emin olmak
5.Hiveos kullanılıyorsa hashrate bekçisi ayarlarını kontrol etmek
6.Hiveos onarım komutları kullanarak işletim sistemini onarmak
7.Anakart Bios güncellemesi yapmak ve anakartta yer alan power manegment bölümünü ayarlamak.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fatic

Mining Er
Üye
1.güç kaynağı yeterliliği
2.Modemin yazılımını kontrol etmek Modem güvenlik duvarının kapatılması ve cihazlara sabit ip verilmesi tek tek.
3.Ethernet kablosunu kontrol etmek
4.Kullandığınız ara kablo varsa kalitesinden emin olmak
5.Hiveos kullanılıyorsa hashrate bekçisi ayarlarını kontrol etmek
6.Hiveos onarım komutları kullanarak işletim sistemini onarmak
7.Anakart Bios güncellemesi yapmak ve anakartta yer alan power manegment bölümünü ayarlamak.
Aralarında denemediklerim var, onları deneyeceğim (y) çok teşekkürler, sonucu da yazacağım (y)

C Çevrimdışı

Camurat61

Mining Er
Üye
Bende hiveosu kurduğumdan beri 6-8 saat arasında genellikle offline oluyor. Bazen +24 saat çalışıyor ancak yine tekrar tekrar offline olmaya başlıyor hiçbir hata vermeden

F Çevrimdışı

fatic

Mining Er
Üye
Bende hiveosu kurduğumdan beri 6-8 saat arasında genellikle offline oluyor. Bazen +24 saat çalışıyor ancak yine tekrar tekrar offline olmaya başlıyor hiçbir hata vermeden

Benim sistem kendi kendine düzeldi. O yüzden yukarda sıralananları şimdilik yapmadım. Adminin yazdığı modem ile ilgili olan 2. maddeyi denemeni tavsiye ederim.

Ayrıca kaç kartın var? Güç ile ilgili bir sorun olmadığından da emin ol bence

B Çevrimdışı

Bibidibabidibu

Mining Onbaşı
Üye
Önemli hatırlatma ...! Riserlar için mecbur kalmadıkça ATX PSU dan gelen 2'li 3'lü molex uçlarını tek kullanın riserlarda, maximum 2 tane oda PSU kaliteliyse
eğer 3 tane kullanırsanız ilk etapta çalışıyor görünür bir müddet sonra yanar bilginize...

MiningTürkiye Çevrimdışı

MiningTürkiye

Mining Onbaşı
Yönetici
Üye
Merhaba @fatic,

7 gündür sizden haber alamadığımız için bu konunun durumunu kapalı olarak değiştiriyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar