Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

Çözüldü Stale Shares Oranı Bir Anda Çok Yükseldi

Lapatos Çevrimdışı

Lapatos

Mining Er
Üye
Merhabalar,

Normalde %2.5 civarı olan stale shares oranım dün gece artması ile birlikte birden %6.20'ye ulaştı ve normalde daha fazla gelmeye devam ediyor. Ping vs gibi anlık internet problemlerinden kaynaklandığını duymuştum ama ilk defa bu kadar yükseliyor. Endişelenmem gereken bir durum ya da şu an yapmak gereken bir şey var mıdır?

Invalid Shares son 24 saatte sadece 1 fakat Stale Shares hiç olmadığı kadar arttı.

1640083443959.png

1640083482770.png

Sekoman Çevrimdışı

Sekoman

Mining Er
Üye
Selam hangi miner programını kullanıyorsun? Stale Share almadan önce OC ayarlarında değişiklik yaptın mı? Kartların ne?
Daha detaylı bilgi verirsen yardımcı olabiliriz.

Lapatos Çevrimdışı

Lapatos

Mining Er
Üye
Selam hangi miner programını kullanıyorsun? Stale Share almadan önce OC ayarlarında değişiklik yaptın mı? Kartların ne?
Daha detaylı bilgi verirsen yardımcı olabiliriz.
Selam,
4 adet 3060ti gaming x, 1 adet 3060ti ventus var. HiveOS üzerinden nbminer ile kazıyorum. OC ayarlarında da hiçbir değişiklik yapmadım bu kadar değişmesine şaşırdım.

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
Merhabalar,

Normalde %2.5 civarı olan stale shares oranım dün gece artması ile birlikte birden %6.20'ye ulaştı ve normalde daha fazla gelmeye devam ediyor. Ping vs gibi anlık internet problemlerinden kaynaklandığını duymuştum ama ilk defa bu kadar yükseliyor. Endişelenmem gereken bir durum ya da şu an yapmak gereken bir şey var mıdır?

Invalid Shares son 24 saatte sadece 1 fakat Stale Shares hiç olmadığı kadar arttı.

Ekli dosyayı görüntüle 433

Ekli dosyayı görüntüle 434
%5 ustu normal kabul edilmemektedir. overclock ayarlarınızı kontrol edin gerekirse bir miktar düşürün ayrıca hiveon havuzunda kazım yapıyorsanız sistem %5'in üstünde stale oranı olan kullanıcıların cüzdanını kitliyor buna dikkat edelim.Ayrıca sadece NVİDİA kart kullanıyorsanız T-REX miner'dan farklı bir miner denemeyin.

Lapatos Çevrimdışı

Lapatos

Mining Er
Üye
%5 ustu normal kabul edilmemektedir. overclock ayarlarınızı kontrol edin gerekirse bir miktar düşürün ayrıca hiveon havuzunda kazım yapıyorsanız sistem %5'in üstünde stale oranı olan kullanıcıların cüzdanını kitliyor buna dikkat edelim.Ayrıca sadece NVİDİA kart kullanıyorsanız T-REX miner'dan farklı bir miner denemeyin.
22 gündür hiç %2.5'un üzerine çıkmamıştı ama dün %7.5'u gördü. Gece modemi kapatıp açtım, etkilemedi mi bilmiyorum ama şu an normal seviyelere inmeye başladı. Son 24 saat verilerinde %5.73'e düştü. 10 dakikalık periyotlarda 0, 1 ya da 2 stale çıkmaya başladı. Böyle devam ederse bugün yine %5'in altına inip her zaman alıştığım %2.5 seviyelerine inecek gibi. Sizin söylediğinize istinaden şunu soracağım. Cüzdanımın kilitlenip kilitlenmediğini şu an görebileceğim bir ekran var mıdır? ya da kilitlendiğinde nereden açtırabilirim?

Teşekkürler.

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
bu lınkten okuyabılırsınız kıtlenirse mail gelir ve açamazsınız ne yazık ki.

Çözüm
Lapatos Çevrimdışı

Lapatos

Mining Er
Üye
bu lınkten okuyabılırsınız kıtlenirse mail gelir ve açamazsınız ne yazık ki.
Bugün %5'in altına inecek gibi görünüyor. %5 üzeri kaldığı süre de 1-1,5 gün civarı. Henüz mail gelmemiş. Linkte ''Önemli bir süre boyunca kullanıcı hesabının yüksek eskimiş paylaşım oranı'' diye bahsedilmiş. İnşallah böyle bir muameleye takılmaz bakalım. Teşekkürler bilgilendirme için.

Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
Bugün %5'in altına inecek gibi görünüyor. %5 üzeri kaldığı süre de 1-1,5 gün civarı. Henüz mail gelmemiş. Linkte ''Önemli bir süre boyunca kullanıcı hesabının yüksek eskimiş paylaşım oranı'' diye bahsedilmiş. İnşallah böyle bir muameleye takılmaz bakalım. Teşekkürler bilgilendirme için.
Rica ederim.%5'in altında tuttuğunuz sürece bir sorun çıkmaz overclock ayarlarınıza yada internet bağlantınıza güvenmiyorsanız hiveon pool yerine farklı bir havuzda kazabilirsiniz keza bu durum biraz riskli cüzdanı kilitleyip ücreti kesinlikle vermiyorlar ve banlıyorlar sistemden.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar