Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

Unrecoverable Memory Error By Gpu 1 Hatası Alıyorum

D Çevrimdışı

Dailly

Mining Er
Üye
Herkese iyi günler,
Aslında bu konu daha önce açılmış ancak çözümünü göremedim :(
2 adet msi 3080 ile eth. mining yapıyordum. Sonradan bunlarının yanına gigabyte 2060 kart ekledim. Bu kart 23 mh verirken mod attırdım ve 32 mh almaya basladim. bu kartı ekledikten sonra Gpu 1 de olan bu kart nedeniyle Unrecoverable memory error by GPU 1 hatası almaya başladım ve önceki 2 kartımın da mh degerleri 1,5 düştü.
Core ve mem ayarlarimi dusurunce daha az uyari almaya basladim ancak sorun devam ediyor.
Oncelikle sormak istedigim bu durum diger kartlarima bir zarar verir mi?
Bir de bu sorunun cozumu icin bilgisayarci bir arkadasim power al o karti yeni powera bagla sorun power yetersizliginden kaynaklaniyor dedi. Powerim 750w. Aslinda fazlasiyla yetmesi lazim. Simdi power bekliyorum ama dogru bir yol mu ? Herkese simdiden tesekkurler.

Çözüm
2x3080 tanesi 225 wat toplam 450w
1x 2060 90w

düzlersek 550w

anakart + işlemci +ram+ riser'lar ve fanlar varsa onları da eklersek 650/700 watt gibi bir değere ulaşırız.

Çoğu güç kaynağının mevcut gücünden %-10-20 düşersek ki her güç kaynağı kapasitesinin %100'ünü vermez bu durumda güç kaynağı sınırda demektir ve sistemi besleyememe gibi bir durum söz konusu olur. Bu gibi durumlarda güç kaynakları ekran kartını besleyemeyince Unrecoverable memory error by GPU gibi bellek hataları ortaya çıkar.

Core ve mem'i düşürdüğünüz zaman az hata aldığınızı söylüyorsunuz çünkü core ve mem düşerse güç ihtiyacı da azalır.

Sorun güç kaynağında.
Admin Çevrimdışı

Admin

Mining Yüzbaşı
Yönetici
Executive
V.İ.P Üye
Web sitesi
1x 2060 90w

düzlersek 550w

anakart + işlemci +ram+ riser'lar ve fanlar varsa onları da eklersek 650/700 watt gibi bir değere ulaşırız.

Çoğu güç kaynağının mevcut gücünden %-10-20 düşersek ki her güç kaynağı kapasitesinin %100'ünü vermez bu durumda güç kaynağı sınırda demektir ve sistemi besleyememe gibi bir durum söz konusu olur. Bu gibi durumlarda güç kaynakları ekran kartını besleyemeyince Unrecoverable memory error by GPU gibi bellek hataları ortaya çıkar.

Core ve mem'i düşürdüğünüz zaman az hata aldığınızı söylüyorsunuz çünkü core ve mem düşerse güç ihtiyacı da azalır.

Sorun güç kaynağında.

Çözüm
D Çevrimdışı

Dailly

Mining Er
Üye
1x 2060 90w

düzlersek 550w

Sorun güç kaynağında.
Gercekten şiir gibi olmuş teşekkürler. Power ekleyip bu sorundan kurtulabileceğim için içim rahatladı. Teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar