Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Türkiyenin İlk Ve Tek Kripto Madencilere Özel Forumu

Yeni Rig Kuracağım

emirozturk Çevrimdışı

emirozturk

Mining Er
Üye
yeni rig kuracağım kart olarak 4 adet rx 6600 8 gb kullanmayı düşünüyorum ama sorum şu 8gb kart ile 2 3 yıl mining yapmaya devam edebilecekmiyim yoksa bütçemi biraz arttırıp 12 gblik başka kartlara mı bakmalıyım kafam çok karışık yaklaşık 3 aydır araştırmalarımı yapıyorum ve başlangıç için farklı ekran kartı öneriniz varmı kartları abd den satın alacağım türkiyeye gelirken

E Çevrimdışı

energy

Mining Onbaşı
Üye
8 gb kartla kazılan tek coin eth onun haricindeki diğer coinler btc harici ve diğer özel makinelerle kazılan coinlerin harici ekran kartıyla kazılan coinler şu anda 4 gb kartlarla kazılıyor. eth kazımıda bitecek 6 ay 1 yıl ne kadar sürer bilinmez prof of stake gececek. piyasanında şu anda aşırı düştüğünü gözönünde bulundurursak %20- % 30 piyasa geri çekilmesinde mınıng artık elektrik parasını çıkaramıyacak duruma gelir. mınıng için alacaksan en az paraya en az elektrik tüketimi yapan kartları tercih etmende fayda var.

hesap sistemin elektrik watt başına aldığın mh ve fiyat dengesi

fiyat/mh watt/mh = roi zamanı roi olayı kazandığın parayla kartın fiyatını amorti etme süresi.

J Çevrimdışı

jackbaba05

Mining Onbaşı
Üye
yeni rig kuracağım kart olarak 4 adet rx 6600 8 gb kullanmayı düşünüyorum ama sorum şu 8gb kart ile 2 3 yıl mining yapmaya devam edebilecekmiyim yoksa bütçemi biraz arttırıp 12 gblik başka kartlara mı bakmalıyım kafam çok karışık yaklaşık 3 aydır araştırmalarımı yapıyorum ve başlangıç için farklı ekran kartı öneriniz varmı kartları abd den satın alacağım türkiyeye gelirken
Yeni rig kuracaksan şu dönemde amd kartları tavsiye etmem. Yarın birgün eth mining bittiğinde amd kartlar ile mining yapabileceğin coinler çok kısıtlı olacak. Bence nvidia düşünmen çok daha mantıklı olacaktır

emirozturk Çevrimdışı

emirozturk

Mining Er
Üye
Yeni rig kuracaksan şu dönemde amd kartları tavsiye etmem. Yarın birgün eth mining bittiğinde amd kartlar ile mining yapabileceğin coinler çok kısıtlı olacak. Bence nvidia düşünmen çok daha mantıklı olacaktır
cevaplarınız için teşekkür ederim kartlarımı abd den satın alacağım için roi çok kısa olacak benim için hesabıma göre 6 7 ay içerisinde kart kendi parasını çıkartmış olacak eth 2800 dolar iken umarım eth yükselir ve daha da hızlı çıkartır hayırlısı bakalım ::)

E Çevrimdışı

energy

Mining Onbaşı
Üye
amd kartların kazım yapamadığı bir coin yazabilirmisin özel makineler harici kazılan coinlerin hepsinide. hem nvidia hemde nvidia kartlarla kazım yapabiliyorum. artı rx6600 eth de 28 mh vermesine rağmen dualde toncoinde rtx 3060 a yakın mh veriyor. işlemci ile kazım yapılabilen coinlerdede amd işlemciler daha yüksek hash oranı veriyor. ben amd nin avukatı değilim ama yakın zamanda intelin ekran kartları piyasaya girecek ve daha düşük elektrik gücüyle daha yüksek kazım yapma üzerinde çalışmaları var. pazar karışacak yani. onun için diyorum bu düşen piyasada çok yüksek paralar vermeye gerek yok. piyasayada borçla şu anda girmekte mantıksız. btc 35800 dolar eth 2616 dolar yazıyı yazdığım anda ve kazım zorluğu 14 seviyelerine çıkmış artı eth kazımın bitecek olma senaryoları vs vs.

E Çevrimdışı

energy

Mining Onbaşı
Üye
hem nvida hem amd yazacaktım orda yanlış yazmışım sorry

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar